Pojištění odpovědnosti a pohledávek

Riziko je pro podnikatele asi největším soustem a důvod, proč špatně spí.

Pojištění odpovědnosti za škody

Je jedno v jakém oboru podnikáte. Vždy máte odpovědnost, která plyne z vašeho podnikání. Pokud cokoliv vyrábíte, ručíte za nezávadnost výrobků a zboží. Pokud poskytujete služby, máte odpovědnost za zdraví i majetky příjemců daných služeb.

V dnešní době je brán ohled i na životní prostředí. Tato otázka je velmi tíživá pro nejednu společnost u nás i na Slovensku. Krom ekologického hodnocení rizik je potřeba brát ohled i na možné ekologické katastrofy. Je jasné, že pokud by případné škody měla společnost financovat z vlastních zdrojů, mohla by se dostat do existenčních problémů.

Pojištění profesní odpovědnosti

Některé profese jsou velmi náročné a může z nich pramenit neskutečná odpovědnost. Nejlepším příkladem může být samozřejmě lékař. Už jsme slyšeli o nejednom procesu, kdy lékař pochybil a byla mu vyměřena finanční náhrada za vzniklou škodu na zdraví nebo dokonce životě pacienta.  Někteří vykonavatelé dané profese mají dokonce povinnost pojištění odpovědnosti uzavřít. Jde například o advokáty, autorizované architekty, auditory nebo notáře.

Pojištěním u vysoce renomované společnosti dostanete krom jistoty pojistného plnění také bonus ve formě rychlosti vyřízení a minimální administrativě. Velmi oceňujme také individuální přístup každého pojišťovacího makléře a možnost sledování pojistné události online v reálném čase.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, PR články se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *