Pojistěte se na cestu

Čas dovolených je v plném proudu a my ti kteří se ještě nerozhodli, kam na dovolenou, si vybírají právě nyní. S cestou ale souvisí také nezbytný stres, který mnohdy nazýváme cestovní horečkou. Té se ale můžete vyvarovat, pokud na cestu, zejména do zahraničí, budete dobře připraveni. Samozřejmě musíte mít platné všechny cestovní doklady. Někam postačí občanský průkaz, jinde je nutností cestovní pas. Ten musí mít od letošního léta také malé děti, které už nestačí mít připsané v pase rodičů.

Zdraví „až“ na prvním místě…

cestovni pojisteniCestovní doklady jsou tedy asi nejdůležitější, pak nesmíte zapomenout nezbytnosti, jako jsou všemožné nabíječky na telefon nebo dokonce redukce na elektrická napájení. V žádném případě nezapomeňte své léky, léky proti nevolnosti, bolesti a krém na spáleniny. Zdraví by mělo být na prvním místě a to vždy, ať už cestujete sami nebo s rodinou. Velmi důležité je cestovní pojištění, které kryje ošetření úrazů, ale také třeba zubní pohotovost či dokonce pátrací akce. Nebyli byste první ani poslední, po kom muselo být v zahraničí vyhlášeno pátrání. Asi nemusím připomínat, že pokud pátrání neplatí pojišťovna, padne toto břemeno na vás a částky jdou do statisíců, v závislosti na složitosti pátrání a použité technice.

Jedete na dovolenou vlatsním vozem?

pojisteni vozidlaPokud se do bližších destinací, jako je třeba Chorvatsko, chystáte vlastním vozem. Zcela jistě zauvažujte o připojištění. Povinné ručení by mělo být samozřejmostí. Je jich ale mnoho druhů a ne vždy platí i pro zahraničí nebo jen s nízkým plněním.

Proto se i na tento fakt informujte, než opustíte Českou republiku. Změny v povinném ručení většinou nebývají problémem, důležité je ale dobré načasování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, PR články, Příspěvky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *