Povinné ručení online

zákonné pojištění z provozuKaždý, kdo si pořídí auto, musí podle zákona č. 168/1999 Sbírky platit i zákonné pojištění z provozu vozidla neboli povinné ručení, které zaručuje krytí škod způsobených při autohavárii v České republice i dalších zemích Evropské Unii. Státy, kterých se plnění z povinného ručení týká jsou uvedeny na zelené kartě.

Většina lidí se snaží sehnat povinné ručení co možná nejlevnější. Před uzavřením nové pojistné smlouvy bychom se ale měli zamyslet i nad jinými parametry povinného ručení.

Jednou z výhod, které nabízí online srovnání povinného ručení je skutečnost, že není nutné se nikam trmácet a vše lze vyřídit rychle a pohodlně. U každé zobrazené nabídky hned vidíte, kolik zaplatíte za roční pojištění svého vozu. Stačí zadat základní údaje o vozidle a majiteli vozu. Díky některým balíčkům, které nabízí pojišťovny lze výhodně získat i případná připojištění, třeba pojištění pokut nebo předního skla.Srovnání povinného ručení je praktická a bezplatná služba.

Při sjednání povinného ručení online ušetříte čas i peníze a provizorní zelenou kartu obdržíte obratem e-mailem. Originály dokumentů přijdou poštou během pár dnů. Sjednaná pojistka je většinou platná hned po sjednání smlouvy a na zaplacení máte několik dní. Za platbu na celý rok najednou dostanete většinou slevu. Navíc vám zaměstnanci nové pojišťovna mohou pomoci s vypovězením stávající smlouvy. V každém případě je nutné stávající smlouvu vypovědět písemně nebo osobně na pobočce 6 týdnů před ukončením pojistného období.

A co ještě hraje roli při volbě pojišťovny a nabídky povinného ručení? Roli hraje rozsah asistenčních služeb i výše pojistného krytí v jednotlivých státech EU. Také podmínky a popis jednotlivých produktů zobrazuje povinné ručení kalkulačka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *