Povinné ručení online

allianz directAutomobilů u nás stále přibývá a s tím souvisí také zvyšující se počet nehod a dokonce i poškození a krádeže vozů. Každému motoristovi je už dnes jasné, že už z názvu povinného ručení vyplývá, že je toto pojištění vozidel  zákonem vyžadováno a to i v případě, že automobil nejezdí.

Pokud nechcete povinné pojištění platit, musíte vozidlo odhlásit na příslušných úřadech a odevzdat registrační značky. Mnoho lidí si v různých povinnostech příliš nelibuje. Výhodou povinného ručení ale je, že chrání nás všechny a jeho sjednání je jednodušší než nákup v klasických e-shopech.

Výjimkou není ani povinné ručení online, které sjednáte během několika málo minut při vyplnění jednoduchého formuláře.

Změna pojišťovny

Pokud z jakéhokoliv důvodu nejste spokojeni se stávající pojišťovnou, u které máte povinné ručení sjednané, není nic jednoduššího než pojišťovnu zrušit. Hlavním hlediskem bývá cena. Velmi levná pojišťovna s nadstandardními službami je Allianz Direct, která nabízí i spoustu bonusů pro řidiče, kteří jezdí bez nehod. Je příjemné, pokud jako slušný řidič budete platit méně než známý piráti silnic.

Při změně pojišťovny ale dbejte na to, aby byla písemná výpověď doručena na příslušnou pojišťovnu minimálně 6 týdnů před koncem pojišťovacího období. Většina smluv o povinném nebo havarijním pojištění  je uzavírána na dobu neurčitou a automaticky se její platnost prodlužuje na následující období. Toto období lze zkrátit změnami splátek z ročního pojistného na čtvrtletní nebo dokonce měsíční.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, Pojištění, PR články se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *