Povinné webové stránky pro akciové společnosti

a.s.Od prvního ledna následujícího roku čeká na akciové společnosti jedna nová povinnost, a to provozování internetových stránek, kde budou k dispozici kontaktní a aktuální základní informace o společnosti, jako je její jméno, sídlo a další informace, které musí společnost podle zákona uvádět na obchodních listinách. V lednu 2014 totiž vstoupí v platnost Zákon o korporacích. Do ledna 2014 akciové společnosti mohou, ale nemusí mít internetové stránky. Pokud ale své webovky měli, platila pro ně povinnostzveřejňovat tam výše uvedené informace.

Další informací, kterou musí akciové společnosti povinně uvádět na svých internetových stránkách, jsou pozvánky na valnou hromadu. E-pozvánka musí být přístupná nejméně 30 dnů před dnem konání valné hromady, až do dne jejího konání. Jinak hrozí neplatnost valné hromady.

Kontrolu dodržování nového zákona mají rejstříkové soudy a živnostenské úřady. Při porušení tohoto zákona hrozí akciovým společnostem pokuta, v žádném případě však ne  zrušení a likvidace společnosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *