Povinnost obout zimní pneumatiky od 1.11.2011

zimni pneuMožná patříte mezi ty, které naší politickou situaci sledují dnes a denně. Pokud ne, možná vás překvapí nový zákon, který ukládá za povinnost od 1.11.2011 jezdit na zimních pneumatikách. A pozor, zimní pneumatiky musíte mít na všech komunikacích. Už se nebudeme setkávat se značkou povinná zimní výbava. Povinnost mít na motorovém vozidle zimní obutí je až do konce března.

Je jasné, že koncem října bude v pneuservisech narváno, proto nenechávejte přezutí pneumatik na poslední chvíli a raději se objednejte již nyní.

Zimní prohlídky automobilů

Stejně jako v létě, kdy se většinou chystáme na delší cesty za dovolenou, necháme automobil zkontrolovat, neměli bychom tuto činnost podcenit ani na zimu. Zimní pneu jsou standardem snad u každého vozu, ale záleží i na jejich kvalitě a stáří. V pneuservisech nebo prodejnách pneumatik a kol vám jistě poradí, jaké obutí koupit právě pro vaše auto. Velikost pneumatik, kol i ráfků je napsáno v technickém průkazu. Abyste se každé ráno nemuseli strachovat, zda auto nastartujete nebo ne, informujte se také na stav vaší autobaterie. Klasikou je výměna kapaliny do odstřikovací za nemrznoucí a podobně.

Další „novinky v zákonech“

Účastníky automobilového provozu se týkají i další změny. Krom povinnosti obout zimní pneumatiky je to změna v bodovacím systému. Pokud překročíte povolenou rychlost max o 10%, nepřijdete o žádné body. Počítat musíte ale s dosti vysokou pokutou. O jeden bod přijdete, pokud nebudete svítit, o 2 pokud budete telefonovat bez handsfree sady. O čtyři body budete lehčí, pokud budete přistiženi za volantem vozidla, na které nemáte řidičské oprávnění. Také se mění povinnost upozorňování na radar. Standardně nesmíte za volantem požít vůbec žádný alkohol.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *