Prezidentské volby jsou za dveřmi

Přemysl SobotkaJiž za necelé tři měsíce občané České republiky rozhodnou o svém příštím prezidentovi. Poprvé bude hlavu státu zvolena v referendu, ne jako dosud volbou obou komor parlamentu. Jedná se o historický mezník a možný výhled k  přenesení více odpovědnosti na občany. V severských zemích se občané v referendu vyjadřují pravidelně k mnohým důležitých otázkám, které se jich přímo týkají.  Prezidentské volby 2013 jsou za dveřmi, ale stále ještě zbývá dostatek času zjistit si důležité informace o jednotlivých kandidátech. Šance na úspěch se přisuzují zhruba desítce kandidátů.

Kandidáta na post prezidenta České republiky může nominovat politická strana. Příkladem je kandidát Přemysl Sobotka, lékař a později senátor, nominovaný ODS. Voliče se snaží oslovit podporou demokratických principů, politiky EU, podporou využití jaderné energie či snahou o omezení zadlužení země.

Rostoucí státní dluh je totiž čím dál větším problémem mnoha členských zemí EU.  Jedním z bodů volebního programu ODS je  omezení výše státního dluhu a kraje bez dluhů.  Dalším bodem volebního programu ODS je snaha o snížení nezaměstnanosti v ČR díky podpoře podnikání, která může pomoci vytvořit další pracovní místa.

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články, Zajímavosti se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Prezidentské volby jsou za dveřmi

  1. Eva liggiato narozena 24.12.1969 bytem dobrovskeho č20 Plzen psč30100 tel napsal:

    vážený Pane prezidente prosím vás o milost pro meho druha jozefa ščuku nar.15.3.1956 rodné číslo 560315/7153 věznice PARDUBICE žadam krs nemoce operace bajpaso 2 infarkt ohledne me ceri 3lete dekuji vam dekuji za brske virizeni dekuji Eva liggiato

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *