Proč investovat do komoditních fondů?

komoditní fondyKomodity jsou velmi cenným obchodovatelným artiklem. Naše úroveň (a zejména úroveň rozvíjejících se států Jako je Čína či Indie) i spotřeba roste, a třebaže se velmi mnoho firem i domácností snaží žít v souladu s přírodou, na komoditním trhu to vůbec znát není. Například obavy z nedostatku ropy šponují její cenu až do astronomických výšek. Asi jste i vy překvapeni z cen pohonných hmot okolo magické hranice 40 Kč za litr. Města i velké firmy mohou rovněž nakupovat komodity přímo na trhu a tím ušetřit. Takto nakupuje například město Plzeň.

Nyní máte možnost investovat do komodit pravidelně, pravidelnou investici minimálně ve výši 500 Kč měsíčně. Hlavní výhodou ale je, že fond investuje podle aktuálních investičních příležitostí přímo do daných komodit, což umožňuje diverzifikovat investiční portfolio v rámci komodit i  trhu dluhopisů a akcií.

Eliminace rizik

Vždy vybírejte fondy, které jsou díky diverzifikaci portfolia velmi nenáchylné na propady. Dále eliminujte měnové riziko fondy, které jsou vedeny v českých korunách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, Zajímavosti se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *