Raiffeisen stavební spořitelna nabízí 2 tarify spoření

Stavební spoření je stále atraktivním finančním produktem, a to zejména pro velmi konzervativní investory. Jeho hlavní předností pro ně je, že za stavebním spořením stojí stát, který na dané spoření přispívá. Příspěvky státu sice už nejsou, co bývaly, ale i tak se jedná o velmi výhodný produkt. Naspořené peníze, státní příspěvek ani zhodnocení stále ještě nemusíte využít a bydlení. Ze stavebka si klidně můžete zaplatit dovolenou nebo si třeba koupit nové auto.

Bezpečné uložení a poměrně vysoké zhodnocování spořených peněz je tedy bezesporu nejlepší výhodou. Dalším plusem samozřejmě je možnost vzít si přes stavební spořitelnu úvěr. Ten už je ale účelový. To znamená, že poskytnuté peníze musí být použity na rekonstrukci či koupi nemovitosti.

Tarify stavebního spoření

Stavební spoření může mít klidně každý člen vaší rodiny. Lze ho uzavřít i pro miminka, což si stavební spořitelny moc dobře uvědomují. Právě proto přišla Raiffeisen stavební spořitelna se dvěma tarify pro stavební spoření.

uvery na bydleniSpořící tarif je vhodný pro všechny, kteří potřebují bezpečně uložit své peníze. Zhodnocení s přehledem pokryje inflaci a peníze se pak dají, jak již bylo řečeno, využít naprosto na cokoliv. Pokud uvažujete o tomto tarifu, nastavte si cílovou částku na smlouvě o stavebním spoření tak, aby + – korespondovala s naspořenou částkou. Většinou jsou cílovky nastavovány kolem 100 000 Kč.

Naopak u úvěrového tarifu se cílová částka nastavuje o mnoho vyšší. Půjčit si totiž můžete peníze do výše cílové částky. Jedinou nevýhodou úvěrů na bydlení je fakt, že při zakládání smlouvy platíte poplatek ve výši asi 1,5% z cílové částky. Raiffeisen stavební spořitelna ale občas nabízí akce, kdy je založení smlouvy zdarma. Pokud tedy na založení stavebka nespěcháte, počkejte si na tuto časově omezenou akci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, PR články, Příspěvky, Půjčky, Reality, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *