Ready made společnosti vs. založení společnosti na míru

Založením společnosti se zabýváme poměrně často. I dnešní článek bude na téma ready made společnosti, které jsou fenoménem u nás i v celé Evropě. Protože toho bylo o firmách na prodej napsáno mnoho, zaměříme se především na rozdíl mezi koupením již založené společnosti a založením společnosti na míru.

Pod pojmem společnost samozřejmě rozumíme společnost s ručením omezeným (zkratka s.r.o. nebo spol. s r.o.). V rámci této právnické formy u nás podniká asi nejvíce lidí. Důvod je jednoduchý, neručíte totiž celým svým majetek, ale pouze firemní. Další nespornou výhodou je, že vám z pozice majitele nebo jednatele nevyplývá žádný zaměstnanecký vztah.

zalozeni sroPokud kupujete již založenou společnost, je velmi důležité, aby vaše účetnictví začínalo od nuly. Zcela jistě se nemusíte bát, že se vám název dané společnosti nelíbí, dá se totiž změnit stejně, jako počet majitelů s.r.o.

Co se založení s.r.o. na míru týče, v podstatě dáte jen parametry, které má společnost splňovat. Krom platby za vyřízení si připravte také 100 000 Kč jako základní kapitál, který je pro založení s.r.o. ze zákona povinný. Krom toho se ale opět nemusíte vůbec o nic starat. Všechno, včetně zápisu do obchodního rejstříku bude vyřízeno za vás. Krom několika podpisů na úřední dokumenty po vás nikdo nic nebude chtít. Pokud si myslíte, že zvládnete založit společnost po vlastní ose, připravte si pevné nervy, protože strávíte spoustu času na úřadech.

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *