Služby pro náhradní plnění

služby náhradního plněníKaždá firma, která má více než 25 zaměstnanců má zákonnou povinnost zaměstnávat osoby zdravotně postižené (OZP). Jedním ze způsobů, jak může firma ušetřit v případě, že nemůžete zaměstnávat OZP v čtyř procentním povinném podílu, je využití náhradního plnění. Využitím služeb, které vaše firma potřebuje, tj. většinou služeb úklidu či ostrahy, se lze vyhnout poměrně vysokým odvodům do státní kasy nebo případné pokutě.

Služby náhradního plnění

Firma tak vyřeší každodenní starosti s úklidem formou náhradního plnění.  Důraz je kladen na rychlost a kvalitu úklidových i dalších doplňkových služeb. V nabídce jsou úklidové práce pro kanceláře a firmy, organizace, administrativní budovy, zdravotnická a školská zařízení, výstavní a obchodní centra, výrobní haly, sklady a další objekty. Využít lze i krátkodobé úklidové práce po rekonstrukci objektu, malování, předkolaudační i generální úklidy, zimní údržbu komunikací, parkovišť a přístupových cest atd.

Profesionálové nabízející náhradní plnění vyřídí potřebnou administrativu a poradí vám v otázkách čerpání náhradního plnění. Mezi další možnosti nabízených služeb náhradního plnění patří například recepční a vrátenské služby, technická správa budov, údržba zeleně a podobně. I osoby s výrazným zdravotním handicapem odvedou adekvátně zvolenou práci velmi spolehlivě a svědomitě.

Zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce se řídí zákonem o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., § 81.

Možnosti náhradního plnění

Náhradní plnění 2013 mohou oficiálně poskytovat firmy s prokázaným poměrem zaměstnanců z řad  OZP nad 50% z celkového počtu zaměstnanců.

Další možností, jak splnit zákonné požadavky je odběr výrobků či služeb od společností, které zaměstnávají více jak polovinu OZP, případně zadání zakázky takovým společnostem.

Nejméně výhodné se zdá odvod 2,5 násobku průměrné měsíční mzdy za každou povinnou OZP do státní pokladny. Je možná i kombinace všech zmíněných možností.

Všechny nezbytné dokumenty pro náhradní plnění zpracované poskytovatelem služeb či výrobků náhradního plnění v daném roce je nutné doložit na místním úřadu práce do 15. 2. následujícího roku.

Specializované firmy s mnohaletými zkušenostmi nabízí profesionální přístup, serióznost, spolehlivost a diskrétnost.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *