Srovnání cestovního pojištění a povinného ručení

cestovní pojištění srovnáníI když samozřejmě můžete po zemích Evropské Unie cestovat pouze s kartičkou pojištěnce vaší pojišťovny, doporučuje se sjednat si cestovní připojištění. A to hned z několika důvodů. V mnoha lokalitách jsou v blízkosti pouze soukromá zdravotnická zařízení, platby za služby byste museli hradit na místě a později  by vám byla v Čechách vrácena jen část z těchto výdajů. Dalším případem, kdy je cestovní pojištění opravdu vhodné je vysokohorská turistika a veškeré adrenalinové sporty. Pro cesty mimo EU je pak cestovní pojištění nutností.

Čím se liší nabídky cestovního pojištění

Není cestovní pojištění jako cestovní pojištění. Liší se výše pojištění i další nabízené služby. Mnoho cestovních pojištění nabízí repatriaci, tedy převezení zraněného zpět do ČR. Případně převoz těla v případě úmrtí. Dalšími službami, o kterých byste měli uvažovat je zubařské ošetření, na které se běžná výše pojistného krytí většinou nevztahuje. Výhodné jsou i některé balíčky nabízející i pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel a podobně. Nevybírejte tedy pouze podle ceny cestovního pojištění.

Cestovní pojištění srovnání umožňuje rychlé porovnání jednotlivých nabídek pojišťoven, včetně dostatečného popisu nabízených služeb. Na stránkách usetreno.cz stejně snadno najdete i nejlevnější povinné ručení 2013 pro osobní i užitkové automobily.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *