To jsem ale nešika…

…aneb pojištění odpovědnosti za škodu

rozbite okno

Zejména během letošní zimy se často skloňovala otázka úklidu chodníků. Kdo může za vaše poranění, pokud uklouznete na špatně ošetřeném zledovatělém chodníku? Je jedno, kdo za to může, ale kdo to zaplatí. Právě z toho důvodu by všichni majitelé objektů měli mít pojistku odpovědnosti za škodu. Asi se budete divit, co všechno se dá z odpovědnostní pojistky zaplatit. V podstatě jde o veškerou újmu na zdraví a je jedno, zda někoho poraníte v autě, nebo třeba na sjezdovce. Ale ať neřešíme jen a pouze zdraví, přejdeme i na škody na majetku.

Pojištění odpovědnosti je velmi důležité a sjednaná pojistka není drahá, jen se musí umět využít. Rozbilo vaše dítě ve škole tabuli a sousedům okno? Nevadí, zaplatí to pojistka. Protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, může se stát, že vám třeba vyteče pračka a zničí stropy v bytě pod vámi. I tento problém lze vyřešit bez zbytečných hádek se sousedy, stačí se jen obrátit na pojišťovnu.

profesni odpovednostKrom klasického občanského pojištění se nemůžeme nezmínit také o pojištění profesní odpovědnosti. Ta je navíc ze zákona povinná pro některá povolání. Dobrovolně lze sjednat snad pro každého. Velmi vyhledávaným je toto pojištění zejména pro právní pomoc při řešení škodné události ze strany pojišťovny a fakt, že se pojistka vztahuje i na zahraniční škodné události.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, Pojištění, PR články, Příspěvky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *