Ulehčete si počátky podnikání

Každé začátky jsou těžké a založenie firmy není žádnou výjimkou. Většinou narazíte na nepochopení známých ani úřadů. Podporu hledejte jen ve své osobě, případně v obchodních partnerech. Pro počátek vašeho podnikáni budete potřebovat disponovat s určitým obnosem peněz. Pokud chcete rozjet například e-shop, počítejte s investicí do kvalitního webu, programátora a administrátora webu, který vám zboží do shopu přidá. Databáze zboží samozřejmě můžete také koupit. Počítejte také s nemalou finanční hotovostí na nákup skladu a rozjetí prvních objednávek.

ulehcete si podnikaniPošta naštěstí posílá faktury zpětně. Pokud je to možné, neplaťte zboží hotově, ale domluvte si u dodavatelů splatnost faktur minimálně 14 dní. Pak je ale vždy plaťte včas, ať o důvěru svých dodavatelů zbytečně nepřijdete. Pokud je to možné, pokuste se domluvit i na individuálních slevách, které jsou důležité zejména v rámci hodně konkurenčních oblastí jako je například prodej potřeb pro miminka, chovatelské potřeby a podobně. Na začátek zauvažujte o bankovní půjče, ale pokud na ni nedosáhnete můžete využít také nebankové pôžičky.

E-shopy, ale i ostatní firmy pro různé podnikatelské účely se dají koupit již zavedené, informujte se tedy i na predaj firiem.

Pokud nemáte trvalé bydliště ve velkém městě a také nevlastníte reprezentativní prostory, zauvažujte o virtuálním sídle firmy, které si necháte zapsat do obchodního rejstříku. Registračné sídlo slouží pro korespondenci, která vám bude přeposílána. Po domluvě lze korespondenci rovněž přečíst po mobilu nebo poslat jako SMS. Samozřejmě jde všechna korespondence oskenovat a poslat jako příloha emailu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Reality, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *