Úrokové sazby hypoték na dlouhodobém minimu

Odborníci varují nejenom před rostoucím státním dluhem, ale i před zvyšujícím se zadlužení českých domácností. To se ale obecně týká spotřebitelských úvěrů. Naopak, hypotéka, jako způsob financování nákupu bytu či domu do osobního vlastnictví, je doporučována.

 

hypotékaÚroková sazba, kterou je zatížena hypotéka poměrně značně kolísá. Po delší době, kdy šly úroky u hypoték nabízených poskytovateli nahoru, jsou nyní úrokové sazby na dlouhodobém minimu a začínají již na třech procentech, jako například hypotéka České Spořitelny. Proto je právě nyní vhodná doba k zažádání o hypotéku. Také se vyplatí zvolit hypotéku nabízející dlouhou dobu fixace, tedy garance nezměněných úroků.

Pokud vám doba fixace v nejbližší době končí, není dobré automaticky smlouvu prodloužit u stejné banky. Poohlídnout se po konkurenčních nabídkách se může velmi vyplatit. Pokud seženete výhodnější nabídku hypotéky s nižší úrokovou mírou, je pravděpodobné že vaše banka, která nechce přijít o klienta přijde také s výhodnější nabídkou pro vás. I když se úroky liší o desetiny procenta, při celkových částkách pohybujících se v řádu statisíců i milionů, může jít o nezanedbatelné peníze.

Ve srovnání se spotřebitelskými úvěry, je úvěr na bydlení pro klienty finančně výhodnější. Pokud chcete peníze použít k jinému účelu, než je nákup nebo rekonstrukce bydlení, je pro vás možnou volbou tzv. americká hypotéka. Jedná se o úvěr zajištěný nemovitostí, který se svými podmínkami blíží hypotékám klasickým.

Jak snadno a rychle najít momentálně nejvýhodnější hypotéku? Pomůže vám hypoteční kalkulačka. Po zadání částky o kterou chcete žádat a několika dalších údajů získáte porovnání hypoték.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hypotéky, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *