Vrácení daní ze zahraničí

Pokud jste nakupovali nebo třeba pracovali v zahraničí, ve většině případů máte nárok na vrácení daní. Toto se týká především lukrativních zemí, které lákají Čechy, Slováky a Poláky.

anglieZejména se jedná o Velkou Británii. Na  vrátenie daní z Anglicka máte nárok v případě, že váš celoroční výdělek nepřekročí v roce 2011 částku 7.475 Liber. Formulář pro vrácení daně musíte odevzdrat na příslušném daňovém úřadu do 4.4. následujícího kalendářního roku. Britové jsou velmi hákliví na správnost vyplnění všech formulářů, proto raději někoho požádejte, ať vám s vyplněním pomůže, zejména pokud poráváte tuto žádost poprvé.

Vrácení daní z Holandska

holandskoHolandsko je další ze zemí, kam se obyvatelé východních zemí často stěhují za prací. Žádané jsou především řemesla, jako je řezník a podobně.

Vrátenie daní z Holandska se vás týká, pokud jste zde pracovali déle než jeden rok (myslíme kalendářní). Ve většině případů je vyžadován plný úvazek u jednoho zaměstnavatele po celou pracovní dobu. O vrácení daní si můžete zažádat, pokud jste v dané zemi legálně, to je ale samozřejmé.

Proč pracovat v zahraničí? Začněte podnikat doma

Každý je občas nespokojený se šéfem a vyšším vedením všeobecně. Buďte svým pánem a začněte podnikat. Nejjednodušší je začít jako OSVČ-tedy osoba samostatně výdělečně činná, jinými slovy podnikatel. Mnohem větší váhu má ale společnost s ručním omezeným. Založenie sro může být klidně i na jednoho vlastník a vůbec se nebojte koupit nějakou předregistrivanou společnost. Ušetříte si spoustu trápení a podrženo sečteno i peněz. S právní formou podnikání souvisí i sídlo společnosti, které by nemělo být „v Horní dolní“. Vždy lépe působí adresa sídla na nějaké lukrativní adrese a pak si můžete podnikat klidně z pohodlí domova, otevřít konsignační sklady, a nebo jen přeposílat objednávky (začít podnikat jako majitel e-shopu je asi ta nejlepší cesta). Registračné sidlo je jedna z vymožeností dnešní doby a nelze ji nedoporučit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *