Vyberte si správnou půjčku

Máte nečekané výdaje nebo se vám doma něco rozbilo? Pokud nemáte žádnou finanční rezervu, půjčka vás pravděpodobně nemine. Pamatujte na to, že se jedná o závazek a podívejte se, na to si dát pozor.

Udělejte si v nabídkách pořádek

Vybírat finanční produkt můžete nejenom u bankovních institucí. Na českém trhu je velké množství nebankovních subjektů. Ne všechny nabídky ale mohou vyhovovat právě vám. Záleží na tom, kolik peněz potřebujete a za jak dlouho jste schopni dluh splatit. Sežeňte si co nejvíce informací a rozhodujte se s rozmyslem. Užitečné rady včetně srovnávače půjček najdete na stránkách Úspory.cz.

Pozor na reklamní trháky

U většiny klientů je rozhodujícím parametrem rychlost a jednoduchost získání půjčky. Nenechte se ale nachytat na nízké částky, které budete měsíčně platit. Vždycky si spočítejte, kolik ve finále přeplatíte, neboli jaký je úrok. U půjček, kde platíte minimální splátky, se vám totiž klidně může stát, že zaplatíte i 100 % navíc. Hlavním faktorem by proto neměla být otázka, kdy a jak rychle, ale za kolik.

Ptejte se

Pokud jste se rozhodli, u koho si peníze půjčíte, ptejte se. Věřitel by vám měl poskytnout všechny odpovědi na vaše otázky. Podmínky ve smlouvě si v klidu přečtěte a body, kterým nerozumíte, si nechte vysvětlit. Jedině v případě, že dostanete přímé a jasné odpovědi, je instituce, u které si půjčku berete důvěryhodná.

Jedu k moři, půjčím si

Pamatujte, že věc, kterou na dluh koupíte, by vám měla vydržet déle než splátky. Vyvarujte se proto unáhleným půjčkám, protože potřebujete jet na dovolenou k moři nebo nakoupit vánoční dárky. Stejně tak je nesmysl brát si půjčku na nový kabát nebo kabelku. K zadlužení se uchylujte pouze v případě nenadálých situací a výdajů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *