Vybíráme osobní účet

V dnešním článku se zaměříme na osobní účty. Důvod je jednoduchý, bez účtu už dnes nemůže fungovat téměř nikdo. Málokterý zaměstnavatel dává výplatu hotově, a pokud ano, kdo by chtěl chodit s vyšším obnosem v peněžence a pak kam s ním doma? Ve strožoku nebo pod kobercem už peníze dávno nemáme. Existuje totiž nespočet možností, kam peníze ukládat. Ovšem osobní účet se doporučuje na přechovávání peněz ve výši dvou-až troj násobku měsíčního platu. Tyto peníze můžete kdykoliv použít jako finanční rezervu. Zbylé volné finanční prostředky, pokud vám některé z rodinného rozpočtu zbydou, by se měli zhodnocovat na spořících či termínovaných účtech.

Osobní účet pro každého

I hodně odborníků na finance tvrdí, že se osobní účty od sebe zas až tolik neliší a je v podstatě jedno, jaký si vyberete. My se s tímto názorem neztotožňujeme. Podle nás je velmi důležité zařídit si osobní účet v takové bance, která má své pobočky a samozřejmě i bankomaty napříč celou republikou.

ucet od ceske sporitelny

Banka by také měla nabízet zvýhodněné účty pro děti a studenty. A to přesně splňuje osobní účet od české spořitelny, který nás natolik zaujal, že mu budeme věnovat i dnešní článek.

Charakteristika osobního účtu České spořitelny

Jistě vás zaujme, že osobní účet je veden zcela zdarma. Pokud ho tedy příliš nevyužíváte, nebudete platit vůbec nic. Stejně tak neplatíte ani za papírový nebo elektronický výpis. Oproti konkurenčním osobním účtům neplatíte ani za zřízení trvalého příkazu nebo povolení k inkasu.

Ne vždy se stane, že vám na osobním účtu peníze přebývají. Občas se dokonce může stát, že se peněz nedostává a zrovna se naskytne velmi výhodná koupě. Občas také musíme koupit něco, na co jsme nestihli ušetřit například v rámci havárií v domácnosti. Právě to je důvod, proč Česká spořitelna nabízí také zdarma Mini Kontokorent, který nabízí možnost přečerpání účtu o 1 000 Kč. Pokud vám tento kontokorent nebude dostačovat, můžete si zažádat také o klasickou půjčku. Vždy máte jako klient, který má u banky osobní účet, mnohem větší jistotu, protože banka na vás nekouká jako na tzv. „klienta z ulice“.

Již jsme nakousli problematiku výběru z bankomatů. Těch je u nás zdaleka nejvíce a v každém větším městě najdete bankomat České spořitelny tak, abyste měli výběr hotovosti zdarma. Naprostou samozřejmostí je Internetbanking, tedy přístup k účtu 24 hodin denně.

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články, Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *