Výhody a omezení nákupních karet

Stále více lidí v České republice používá platební karty. Pro všechny platební karty se ale nesprávně používá pojem kreditka.

Máte kreditku?

Kreditní karta je ale platební karta díky které můžete nakupovat na dluh, tj. utratit více než máte aktuálně na svém bankovním kontě. Podmínky přečerpání konta i podmínky pro vydání kreditní karty a nastavení maximální částky, kterou lze čerpat se u jednotlivých bank liší. Většina bank poskytuje svým stálým klientům kreditní kartu bez dokázání výše měsíčního přijmu, což představuje výhodu oproti jiným druhům bankovních i nebankovních úvěrů.

Za vydání kreditní karty se obvykle účtuje poplatek, za přečerpání stavu konta pak samozřejmě úroky. Některé kreditní karty mají nastavené bezúročném období, a pokud během této doby stav konta dorovnáte, je poskytnutí peněz bezplatné. Existují i kreditní karty bez poplatků za její vedení.

Nákupní karta

Citi LifePříkladem takové kreditní karty je relativně nový finanční produkt, karta nákupní.

Tento typ kreditní karty umožňují získání slev z ceny nakoupeného zboží a služeb a dalších bonusů a výhod u partnerských obchodů. Pokud si nejste jisti, který typ karty by byl pro vás nejvýhodnější, můžete to velmi jednoduše zjistit na internetových stránkách usetreno.cz. 

U každé varianty karty Citi Life najdete podmínky i výhody používání.  Bezúročné období je až 55 dnů. Pokud tedy zvládnete v daném termínu splatit zůstatek v plné výši, netýkají se vás údaje o úrokových sazbách. Při postupném splácení bývá minimální částka, kterou musíte měsíčně splácet, zhruba 3% z vyčerpané částky plus zmíněné úroky.

Nákupní kreditní karty nejsou určené pro výběr hotovosti z bankomatu, ale pro placení zboží. Hlavním lákadlem je vrácení 2% z každé platby. Především nakupováním v partnerských obchodech programu Citi Club ušetříte výrazně, a to až 25%. O kreditní kartu Citi můžete zažádat online.Většina nákupních kreditních karet slouží k nákupům v rámci ČR. K dispozici jsou i mezinárodně platné Citi kreditní karty.

Billa karta je s limitem až trojnásobným, než je  výše vašeho měsíčního platu. Za každý nákup v prodejně Billa získáte bonus 3% ze zaplacené částky, v dalších obchodech pak po jednom procentu. Dále můžete čerpat výhody pro členy Billa Clubu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *