Vyplatí se vám změnit povinné ručení?

srovnejte povinné ručeníKe konci roku končí mnoha lidem sjednané povinné ručení. Nezapomeňte, že pokud chcete sjednat povinné ručení u jiné pojišťovny, je nutné stávající smlouvu vypovědět s šesti týdenním předstihem. V mnoha případech se přechod k jiné pojišťovně opravdu vyplatí. I u osobních vozů s nízkým objemem motoru totiž můžete ušetřit částky v řádu stokorun ročně.

Kteří majitelé vozů si budou muset na zákonném pojištění z provozu motorového vozidla připlatit?

Především ti, kteří v předešlých letech častěji bourali a nebudou tak moci čerpat výhodných bonusů a slev z pojistky. Poměrně nově ale také ti, kterým je méně než 28 let. Právě tato věková skupina byla totiž statisticky vyhodnocena jako více riziková pro pojišťovny. Mladí řidiči s nedostatkem zkušeností jsou totiž častěji účastníky dopravních nehod. Za pojištění se vyplatí si připlatit i lidem, kteří potřebují osobní auto k výkonu své práce nebo jsou na něm jinak závislí. V takovém případě většinou nehledají pouze pojistku nejlevnější, ale pojistku s nadstandardními asistenčními službami. Jiné pojištění také volí ti, kteří jezdí často v zahraničí. Je dobré podpisem smlouvy pohlídat si, jakou nabízí konkrétní produkt výši pojistného plnění. Proto není nutné srovnávat pouze jednotlivé pojišťovny mezi sebou, ale i jednotlivé nabídky. To, že má váš kolega levnější pojistku než vy, nemusí nutně znamenat, že dosáhnete na stejně výhodné povinné ručení i vy. Pojišťovny totiž lákají zákazníky i na různé akce a speciální nabídky levného pojištění třeba jen pro určitý typ osobního vozu.

Pro nalezení té nejvýhodnější nabídky na trhu není nutné obcházet pobočky všech pojišťoven působících na českém trhu. Porovnejte nabídky jednoduše a rychle online na stránkách http://www.mpojisteni.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *