Vyznáte se ve finančních produktech?

penizeEkonomické vzdělání nebo alespoň základní přehled nemá mnoho lidí. Je to škoda, protože právě v ekonomické oblasti a povinných platbách se dají ušetřit nemalé částky. Například půjčky je vždy lepší realizovat u bankovního sektoru, protože mají většinou nižší sazby. Naopak je ale mnohem složitější administrace a ne každý může na bankovní půjčky dosáhnout.

Stačí se třeba zpozdit s platbou paušálu za telefon a podobně, pak už vaše jméno figuruje po dobu dvou let v registru dlužníků a pro banku jste rizikovým nedůvěryhodným klientem.

Pokud už nějaké půjčky máte, je vhodné je konsolidovat do jedné jediné. Oddlužení u více společností má mnoho výhod, protože nakonec splácíte jen jednu půjčku, což je nejen přehledné, ale navíc ušetříte za různé poplatky, vedení účtů a podobně.

Každý dobrý finanční poradce vás ale upozorní na fakt, že než si neustále brát spotřebitelské úvěry, je lepší myslet na budoucnost formou spoření. Spoření může být nastaveno tak, že platíte každý měsíc v rámci pravidelných investic. Pokud vám to ale daný měsíc nevyjde, platit nemusíte-jednoduše nebudou vaše peníze investovány. Hodně dobrým produktem je i stavební spoření nebo investiční životní pojištění, které v sobě skloubí pojištění osoby se spořením.

Některé platby jsou povinné, mezi ně patří pojištění motorových vozidel. I zde můžete ušetřit nemalé částky z rodinného rozpočtu-a to pokud si vyberete pojišťovnu, která nabízí nejlevnější povinné ručení na našem trhu. Musíte se sami rozhodnout, zda je pro vás výhodnější, aby bylo vozidlo posuzováno podle objemu motoru nebo jeho výkonu. Každá pojišťovna nabízí i bonusy a díky srovnání povinného ručení můžete jednoduše zjistit, které pojištění je vhodné právě pro vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice, Platby, Pojištění, PR články, Půjčky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Vyznáte se ve finančních produktech?

  1. Teja Nová napsal:

    Dobrý den, sohlasím, že je lepší spořit než stále utrácet. Lidé by měli koúpovat jen to, co potřebují a mít na účtě nějakou rezervu, která pokryje havárie v domácnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *