Založení firmy či internetového obchodu na Slovensku

fyrmyZaložení firmy a začátek podnikání není v České republice ani na Slovensku zrovna jednoduché. To, že se příliš neorientujete v součastné legislativě, financích ani ekonomických tématech, ale nemusí nutně znamenat, že nemůžete mít prosperující firmu, například internetový obchod. Důležité je odhodlání a dobrý nápad. K rozjetí e-shopu není potřeba velká počáteční investice ani prostory.  Tento článek přináší užitečné informace především pro ty,  kteří se podnikat teprve chystají.

Podnikání jako s.r.o.

Nejběžnější formou podnikání osob právnických je Společnost s ručením omezeným – s.r.o. Firemní a  osobní majetek je v takovém případě oddělený. Založení s.r.o. je ale poměrně administrativně složitá záležitost. Zapsání nové firmy do obchodního rejstříku předchází řada úkonů. Ty je ale možné obejít koupí již založené firmy.  Pokud chcete mít jistotu, že firma nemá skryté pohledávky u věřitelů nebo špatnou historii a pověst, můžete si vybrat formu, která byla založena pouze za účelem prodeje. Pokud chcete podnikat na území Slovenské republiky, na webových stránkách www.orsr.sk najdete veškeré již zapsané firmy, bližší informace o pomoci se založením vlastní s.r.o. najdete na www.delzia.com.

Sídlo firmy

Další služnou, která může začínajícím podnikatelům značně usnadnit začátky, je poskytnutí žádané adresy pro registrační sídlo firmy. Ne pro každého klienta a obchodního partnera je totiž sídlo firmy na malém městě dostatečnou zárukou důvěryhodnosti. Určit sídlo firmy je jedna z věcí, která musí předcházet zapsání firmy do obchodního rejstříku. Součástí služby poskytnutí sídla firmy je i přeposílání korespondence na určenou adresu, třeba na vaše trvalé bydliště. Navíc, pokud máte sídlo firmy třeba v Bratislavě, vystavujete se mnohem menší pravděpodobnosti kontroly finančním úřadem.

Profesionální e-shop

Profesionálové vám pomohou i s dalšími věcmi, jako je tvorba a pronájem e-shopů. Internetový obchod by měl být přívětivý, dobře přehledný a nakupování v něm snadné a rychlé. Zákazníci požadují i výběr možností platby v obchodě i výběr typu transportu zboží. Tyto funkce většinou jednoduché e-shopy, udělané podle jednoduché šablony, nenabízejí. Ve vysoké konkurenci si už nevystačíte jen s dobrými cenami a kvalitním zbožím. Důležité je mít aktualizované skladové zásoby, dostatečné popisky a kvalitní fotky zboží a rychle komunikovat se zákazníky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *