Zamyslete se nad pojištěním!

V dnešním článku se zaměříme na problematiku pojištění. Pojišťováků jsou na každém kroku stovky, jistě budete souhlasit, že vás několikrát oslovili nebo dokonce volali. Ne vždy dokážeme odlišit pojišťováka, který nabízí několik produktů od jedné společnosti a finančního poradce, který má možnost vybrat vám opravdu výhodný produkt napříč celým finančním trhem.

Pojištění majetku nebo osob?

pojisteni klidneho zivotaPovinné ručení na auto je pojištění ze zákona povinné. Má ho tedy každý. Velké procento řidičů využívá také havarijní pojištění. Majitelé nemovitostí mají pojištěny budovy, ale také interiéry-tedy domácnosti. Z toho vyplývá, že pojištění majetku u nás převládá.

První by ale mělo být pojištění osoby, resp. živitele rodiny. Jeho úrazové pojištění, které by pokrylo výpadek příjmu na dobu nezbytnou k léčení je poměrně nutné. Samozřejmě kromě pojištění se dá tato krátkodobá neschopnost řešit také finanční hotovostí ve výši několika měsíčních platů, kterou budete mít volně k dispozici na běžném nebo spořicím účtu.

Mnohem větší problém jsou opravdu závažné úrazy s trvalými následky, které vám mohou proces vydělávání peněz znemožnit na dobro. Neštěstí nechodí po horách ale po lidech, o čemž nás dnes a denně přesvědčují televizní i internetové zprávy. Zrovna dnes je vážná dopravní nehoda na D1, nedávno došlo ke katastrofické nehodě autobusu ve Švýcarsku.

Zejména pro hlavního živitele rodiny tedy doporučujeme sjednat životní pojištění online, které v případě úmrtí zabezpečí nejbližší rodinu. Stejně tak je velmi důležité zajistit si pojištění na vážné následky. Pokud například zůstanete na vozíku, je nutné předělat byt či dům na bezbariérový a dorovnávat snížení platu nebo dokonce důchod.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, Pojištění, PR články, Příspěvky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *