Zdražení plynu v roce 2012 mj.díky zvýšené sazbě DPH

Ceny energií se pomalu, ale jistě zvyšují v průběhu několika posledních let. Z cen energií se samozřejmě odvíjí i ceny ostatního zboží. Ceny plynu se ale zvýšily již o desítky procent, což se promítne v rodinném rozpočtu nejedné domácnosti. Nejvíce samozřejmě zaplatí ty domácnosti a provozy, které plynem vytápějí a používají ho i k vaření. Hned začátkem roku 2012 navíc přijde v platnost novela upravující sazbu daně z přidané hodnoty (DPH), takže můžeme čekat i další zdražení.

plyn zdrazeniProti zdražení se ale můžeme bránit tím, že budeme energiemi šetřit, což je nejen ekonomické, ale také ekologické. Vařit bychom měli zásadně s použitím poklice na hrnce. Mnohem levněji také vyjde, pokud se sprchujete a nekoupáte. Ušetřit můžete i v případě, že si zvolíte správného dodavatele plynu a elektrické energie. Energetický regulační úřad (ERU) totiž stanovuje ceny energií jen z části. Výsledná cena pro konečného odběratele je pak tvořena regulovanou a neregulovanou položkou. Právě ta neregulovaná, tedy neurčovaná státem, se u každého dodavatele liší a je jen na vás, od koho budete energie odebírat. Díky tarifům a různým bonusům můžete ušetřit až stovky korun ročně.

Jak se ale v nabídkách jednotlivých dodavatelů vyznat? Opět nám může pomoci Internet, kde naleznete kalkulačky pro výpočet cen plynu. Během několika málo kliknutí zadáte základní parametry a sofistikovaná kalkulačka vám sama spočítá, který dodavatel pplynu je pro vás ten nejvhodnější. Všechny nabídky jsou samozřejmě nezávazné a je jen a pouze na vás, pro koho se rozhodnete. Kalkulačka cen plynu vám vyhodnotí optimálního dodavatele, a to online, z pohodlí domova. Už nemusíte obíhat všechny distributory plynu a probírat s ev jejich mnohdy ne úplně přehledné nabídce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Platby, PR články, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *