Získání půjčky online je otázkou pár minut

I Česko ovládl fenomén dříve známý převážně ze zemí Severní Evropy, takzvané finské půjčky. Jedná se o úvěry malých částek s krátkou dobu vrácení, na které dosáhne každý a peníze dostane žadatel během několika minut. Mohou být i přes vysoké RPSN výhodné?

Nabídky nejrůznějších společností znějí velice lákavě. Půjčit si můžete částky v řádech tisíců korun, peníze jsou zpravidla na cestě již za několik minut. Úvěr nesplácíte, ale vracíte jednorázově. Neplatíte úrok, ale poplatek za vyřízení půjčky. Navíc, čím častěji si půjčujete, tím vyšší částku vám společnost nabídne.

RPSN u takto malých částek nemá výpovědní hodnotu

Společnosti, které tyto rychlé půjčky nabízí, zpravidla netají, že RPSN u těchto úvěrů dosahuje stovek až tisíců procent. Jejich atraktivita spočívá v tom, že jsou poskytovány na velmi krátkou dobu – zpravidla kratší, než jeden měsíc. Primárně jsou určeny lidem, kteří se dostanou do nečekaných finančních potíží s jasným řešením (například je potkají nečekané výdaje krátce před výplatou). V takto krátkém časovém horizontu také RPSN v podstatě ztrácí výpovědní hodnotu.

Komu je tedy tento produkt určen?  Nejčastěji tyto nebankovní půjčky online uzavírají lidé s nižšími příjmy ve chvíli, kdy nevyjdou s výplatou. „Našimi typickými klienty jsou pedagogové, zdravotní sestry nebo třeba překladatelé,“ říká Ivette Korandová, generální managerka společnosti Půjčkomat.cz. „Pomáháme jim překlenout těžké období a daří se nám to.“

Společnosti však samy přiznávají, že jejich rychlé půjčky nelze čerpat jako spotřební úvěry. „Rychlé půjčky opravdu slouží k pokrývání krátkých období, kdy dojdou peníze,“ říká Korandová. „Nepřejeme si, aby se lidé dostali do dluhové pasti. Naše úvěry jsou naprosto nevhodné k financování dovolené nebo placení úroků jiných půjček.“

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články, Půjčky, Zajímavosti, Zboží a služby se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *