Životní pojištění

V západních zemích je životní pojištění naprosto standardním produktem, které pravidelně platí každý měsíc. Pojištění se dělí na pojištění pro případ úmrtí úrazem a smrt jakýmkoliv způsobem. Statisticky je smrt úrazem pravděpodobnější u mladých lidí.

Životní pojištění u nás není příliš populární, na smrt nemyslíme zrovna rádi. Měli bychom ale myslet i na nejhorší zejména v případě, že živíte děti nebo je na vašem příjmu závislý někdo jiný.

Životní pojištění u nás mají zejména mladí muži, kteří do rodinného rozpočtu přinesou největší finanční obnos. Musíte ale myslet na oba dospělé v rodině. Pokud totiž z nějakého důvodu, kterým smrt samozřejmě může být, pak si musíte spočítat co všechno navíc budete platit.

Pokud, nedej Bože, dojde k úmrtí manželky, která měla třeba je malý příjem, musíte si rozpočet nastavit tak, aby jste vyžili i bez těchto peněz. Dále počítejte s platem pro chůvu a podobně.

Pokud dojde k úmrtí hlavního živitele rodiny, je potřeba zabezpečit budoucí příjem rodiny zejména pokud máte například hypotéku. Výši případného pojistného plnění nastavte minimálně na takovou výši, aby se z pojistky zaplatily dluhy a tím pádem je zabezpečeno alespoň bydlení pro rodinu.

Se životním pojištěním souvisí i pojištění invalidity a trvalých následků. Tomuto tématu se budeme věnovat v některém z dalších článků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Investice se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *