Změny v daních v roce 2014

daně 2014Příští rok se toho zdá se v oblasti plateb daní a daňových zvýhodněních příliš nezmění. A že se toho plánovalo hodně. Větší změny můžeme očekávat pravděpodobně až po volbách. Před volbami se politické strany do nepopulárních kroků nikdy nehrnou.

Většinu lidí samozřejmě nejvíc zajímají změny, které se jich přímo dotknou. Před nějakým časem se proto velmi diskutovalo o nepopulárním kroku, který byl součástí plánované daňové ministra financí Miroslava Kalouska, zrušení daňového zvýhodnění stravenek. Stravenky jsou totiž pro mnoho lidí jedinou nebo jednou z mála výhod, které jim zaměstnavatel poskytuje, tedy mimo odměny za odvedenou práci.  V příštím roce se tak lidé nemusejí bát ani omezení hojně využívaného daňového odpočtu úroků hypoték ani zvýšení daní vypočítaných z 19 % hrubé mzdy a dvě procenty vyšší odvody na zdravotní pojištění.

Naopak, v příštím roce nás čeká pár vcelku příjemných změn, jako je zvýšení hranice osvobození u příjmů z příležitostných činností a zvýšení maximálního limitu pro odpočet u darů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *