Znáte pojem bankovní mobilita?

služba bankovní mobilityČeši jsou v mnoha směrech velmi konzervativní, změny přijímají spíše neradi a s obavami. To platí také o bankovních účtech. Většina lidí si vybere banku a zůstává jí věrná mnoho let. Na trhu se objevily nové banky a díky nabídce služeb, začínají lidé uvažovat o změně banky. Od tohoto kroku je alespoň částečně odrazuje fakt, že změna banky představuje administrativní zatížení. To ale nemusí být nutně pravda. Slyšeli jste někdy pojem bankovní mobilita?

Co je to bankovní mobilita?

Jedná se o možnost změnit banku prostřednictvím bankovní mobility, tedy služby, kdy po vyplnění příslušné žádosti dojde k přenesení vašeho bankovního účtu k vámi vybrané bance. Nemusíte osobně rušit své staré konto a na svém novém kontě budete mít nastaveny všechny platby a transakce z původního účtu. Vše potřebné si banky vyřídí mezi sebou.

Tato rychlá a snadná změna banky není možná v případě, že máte u původní banky nesplacené závazky, tj. kontokorent, spotřebitelský úvěr a podobně. A dalším háčkem mohou být poplatky, které některé banky zavedly za zrušení trvalých příkazů při bankovní mobilitě. U jednotlivých bank se také liší lhůty pro převod peněz na nové konto.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *